Telldus Live! sensors (2.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: enabled
pt: ativo

en: enable
pt: ativar

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: disabled
pt: inativo

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Last updated
pt: Última atualização

en: Edit
pt: Editar

en: Place
pt: Lugar

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Time
pt: Hora

en: View
pt: Mostrar

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Ignored
pt: Ignorado

en: Temperature
pt: Temperatura

en: SW
pt: SO

en: W
pt: O

en: NW
pt: NO

en: Save changes
pt: Guardar alterações

en: NNE
pt: nor-nordeste

en: ENE
pt: lés-nordeste

en: ESE
pt: lés-sudeste

en: SSE
pt: su-sudeste

en: SSW
pt: su-sudoeste

en: WSW
pt: oés-sudoeste

en: WNW
pt: oés-noroeste

en: NNW
pt: nor-noroeste

en: disable
pt: desactivar

en: Output format
pt: Formato de saída

en: Raw
pt: Bruto

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: Serialized
pt: Serializado

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.
