Telldus Live! sensors (2.0.0-beta2) - en to de translation catalogue (44 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Last updated
de: Zuletzt aktualisiert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Place
de: Ort

en: Weight
de: Gewichtung

en: Time
de: Zeit

en: View
de: Ansicht

en: hidden
de: ausgeblendet

en: Visible
de: Sichtbar

en: Created
de: Erstellt

en: Visibility
de: Sichtbarkeit

en: Id
de: ID

en: Temperature
de: Temperatur

en: NE
de: NO

en: E
de: O

en: SE
de: SO

en: Save changes
de: Änderungen speichern

en: show
de: Anzeigen

en: Hidden
de: Ausgeblendet

en: NNE
de: NNO

en: ENE
de: ONO

en: ESE
de: OSO

en: SSE
de: SSO

en: Show
de: Anzeigen

en: Formatted
de: Formatiert

en: Output format
de: Ausgabeformat

en: Hide
de: Ausblenden

en: Raw
de: Rohdaten

en: By weight
de: Nach der Gewichtung

en: By name
de: Nach Name

en: hide
de: Ausblenden

en: Placement
de: Platzierung

en: Publishing status
de: Veröffentlichungsstatus

en: Humidity
de: Luftfeuchtigkeit

en: Serialized
de: Serialisiert

en: Raw data
de: Ungefilterte Daten

en: visible
de: sichtbar

en: Temperature unit
de: Temperatureinheit

en: Wind direction
de: Windrichtung

en: Sensors
de: Sensoren

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: Sensor type
de: Sensortyp

en: Battery level
de: Batterieladestand
