Template Entities (1.0.0-alpha11) - en to el translation catalogue (22 entries)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Description
el: Περιγραφή

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Name
el: Όνομα

en: Book
el: Βιβλίο

en: Back
el: Πίσω

en: Label
el: Ετικέτα

en: View
el: Προβολή

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Source
el: Πηγή

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: New
el: Δημιουργία

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: About
el: Περί

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Publishing status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Add custom block
el: Προσθήκη προσαρμοσμένου μπλοκ
