Template Entities (1.0.0-alpha2) - en to ca translation catalogue (23 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Type
ca: Tipus

en: Description
ca: Descripció

en: Edit
ca: Edita

en: Name
ca: Nom

en: Book
ca: Llibre

en: Label
ca: Etiqueta

en: View
ca: Mostra

en: Created
ca: Creat

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Template
ca: Plantilla

en: template
ca: plantilla

en: Source
ca: Font

en: Source type
ca: Tipus d'origen

en: Changed
ca: Canviat

en: Templates
ca: Plantilles

en: New
ca: Nou

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: About
ca: Detalls

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: Bundles
ca: Embolcalls

en: Bundle
ca: Embolcall

en: Publishing status
ca: Estat de la publicació
