Template Entities (1.0.0-alpha2) - en to mr translation catalogue (13 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Edit
mr: संपादन

en: Name
mr: नाव

en: Book
mr: पुस्तक

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: View
mr: बघा

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Authored by
mr: लेखक

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Bundle
mr: बंडल
