Template Entities (1.0.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: Name
ro: Nume

en: Book
ro: Carte

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afișează

en: Created
ro: Creat

en: Authored by
ro: Autor

en: Template
ro: Șablon

en: Source
ro: Sursă

en: Source type
ro: Tip sursă

en: Changed
ro: Schimbat

en: Templates
ro: Şabloane

en: New
ro: Nou

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Bundle
ro: Pachet

en: Publishing status
ro: Statusul publicării
