Template Entities (1.0.0-alpha4) - en to eo translation catalogue (14 entries)

en: Delete
eo: Forigu

en: Type
eo: Tipo

en: Description
eo: Priskribo

en: Edit
eo: Redaktu

en: Name
eo: Nomo

en: Book
eo: Libro

en: Label
eo: Etikedo.

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: Created
eo: Kreita

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Configure block
eo: Agordu blokon

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Bundle
eo: Fasko
