Template Entities (1.0.0-alpha4) - en to eu translation catalogue (21 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Azalpena

en: Edit
eu: Editatu

en: Name
eu: Izena

en: Book
eu: Liburua

en: Back
eu: Itzuli

en: Label
eu: Etiketa

en: View
eu: Bista

en: ID
eu: IDa

en: Created
eu: Sortua

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: Source
eu: Iturburua

en: Configure block
eu: Blokea konfiguratu

en: Source type
eu: Jatorri mota

en: Changed
eu: Aldatuta

en: New
eu: Berriak

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: Publishing status
eu: Argitaratze egoera
