Template Entities (1.0.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توضیحات

en: Edit
fa: ویرایش

en: Name
fa: نام

en: Book
fa: کتاب

en: Back
fa: بازگشت

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Template
fa: قالب

en: Source
fa: منبع

en: Configure block
fa: پیکربندی بلوک

en: Source type
fa: نوع منبع

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Templates
fa: قالب‌ها

en: New
fa: جدید

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته
