Template Entities (1.0.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: Book
fr: Livre

en: Back
fr: Précédent

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Template
fr: Gabarit

en: template
fr: gabarit

en: Configure block
fr: Configurer le bloc

en: Source type
fr: Type source

en: Changed
fr: Modifié

en: Templates
fr: Modèles

en: New
fr: Nouveau

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundles
fr: Types

en: Bundle
fr: Type

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Add Template
fr: Ajouter un gabarit

en: templates
fr: gabarits

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
