Template Entities (1.0.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Name
hi: नाम

en: Book
hi: बुक

en: Back
hi: वापस

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Template
hi: फर्मा

en: Source
hi: स्रोत

en: Configure block
hi: ब्लॉक को विन्यस्त करें

en: Source type
hi: स्रोत प्रकार

en: Changed
hi: बदल गया

en: New
hi: नया

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundles
hi: बंडल

en: Bundle
hi: पोटली
