Template Entities (1.0.0-alpha4) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: Book
nl: Boek

en: Back
nl: Terug

en: View
nl: Weergeven

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Source
nl: Bron

en: Configure block
nl: Blok instellen

en: Source type
nl: Brontype

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: New
nl: Nieuwe

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundles
nl: Bundels

en: Bundle
nl: Bundel

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.
