Template Entities (1.0.0-alpha6) - en to bs translation catalogue (12 entries)

en: Delete
bs: Briši

en: Type
bs: Tip

en: Description
bs: Opis

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Name
bs: Ime

en: Book
bs: Knjiga

en: Label
bs: Oznaka

en: View
bs: Pregled

en: Created
bs: Kreiran

en: Authored by
bs: Napisao

en: Source
bs: Izvor

en: Configure block
bs: Podesi blok
