Template Entities (1.0.0-alpha6) - en to cy translation catalogue (11 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Edit
cy: Golygu

en: Name
cy: Enw

en: Book
cy: Llyfr

en: View
cy: Gweld

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Configure block
cy: Ffurfweddu'r bloc

en: Source type
cy: Math o ffynhonnell
