Template Entities (1.0.0-alpha6) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Book
de: Buch

en: Back
de: Zurück

en: Label
de: Beschriftung

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Template
de: Vorlage

en: template
de: Vorlage

en: Source
de: Quelle

en: Configure block
de: Block konfigurieren

en: Source type
de: Quelltyp

en: Changed
de: Geändert

en: Templates
de: Vorlagen

en: New
de: Neu

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundles
de: Subtypen

en: Bundle
de: Subtyp

en: Publishing status
de: Veröffentlichungsstatus

en: Add Template
de: Template hinzufügen

en: templates
de: Vorlagen

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.
