Template Entities (1.0.0-alpha6) - en to lv translation catalogue (20 entries)

en: Delete
lv: Dzēst

en: Type
lv: Veids

en: Description
lv: Apraksts

en: Edit
lv: Labot

en: Name
lv: Nosaukums

en: Book
lv: Grāmata

en: Back
lv: Atpakaļ

en: Label
lv: Etiķete

en: View
lv: Skatīt

en: Created
lv: Izveidots

en: Authored by
lv: Autors

en: Source
lv: Avots

en: Configure block
lv: Konfigurēt bloku

en: Changed
lv: Labots

en: New
lv: Jauns

en: Machine name
lv: Mašīnvārds

en: About
lv: Par

en: Entity type
lv: Entītijas veids

en: Bundles
lv: Komplekti

en: Bundle
lv: Komplekts
