Template Entities (1.0.0-alpha6) - en to os translation catalogue (8 entries)

en: Delete
os: Аппар

en: Type
os: Тип

en: Description
os: Афыст

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Name
os: Ном

en: Book
os: Чиныг

en: Label
os: Нысан

en: View
os: Фенд
