Template Entities (1.0.0-alpha6) - en to ur translation catalogue (14 entries)

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: Edit
ur: تدوین

en: Name
ur: نام

en: Book
ur: کتاب

en: Back
ur: واپس

en: Label
ur: عنوان

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Configure block
ur: بلاک کو مرتب کریں

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل
