Template Entities (1.0.0-alpha8) - en to be translation catalogue (20 entries)

en: Delete
be: Выдаліць

en: Type
be: Тып

en: Description
be: Апісанне

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Name
be: Імя

en: Book
be: Падшыўка

en: Back
be: Назад

en: Label
be: Подпіс

en: View
be: Праглядзець

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Created
be: Створана

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Template
be: Шаблон

en: template
be: шаблён

en: Source
be: Крыніца

en: Configure block
be: Ладзіць блок

en: Machine name
be: Машынная назва

en: About
be: Аб

en: Bundle
be: Набор

en: Publishing status
be: Статус публікацыі
