Template Entities (1.0.0-alpha8) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Name
id: Nama

en: Book
id: Buku

en: Back
id: Kembali

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Source
id: Sumber

en: Configure block
id: Konfigurasi blok

en: Source type
id: Jenis sumber

en: Changed
id: Berubah

en: Templates
id: Templat

en: New
id: Baru

en: Plugin settings
id: Pengaturan plugin

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Bundles
id: Bundel

en: Bundle
id: Bundel

en: Publishing status
id: Status penerbitan
