Template Entities (1.0.0-alpha8) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: Back
it: Indietro

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Authored by
it: Creato da

en: Source
it: Sorgente

en: Configure block
it: Configura blocco

en: Source type
it: Tipo di sorgente

en: Changed
it: Modificato

en: Templates
it: Template

en: New
it: Nuovo

en: Plugin settings
it: Impostazioni plugin

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Bundles
it: Bundle

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione
