Template Entities (1.0.0-alpha8) - en to oc translation catalogue (21 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Name
oc: Nom

en: Book
oc: Libre

en: Back
oc: Precedent

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Template
oc: Modèl

en: Source
oc: Font

en: Configure block
oc: Configurar lo blòt

en: Changed
oc: Modificat

en: New
oc: Novèl

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Bundles
oc: Paquets

en: Bundle
oc: Paquet
