Template Entities (1.0.0-alpha9) - en to gl translation catalogue (20 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Type
gl: Tipo

en: Description
gl: Descrición

en: Edit
gl: Editar

en: Name
gl: Nome

en: Book
gl: Libro

en: Back
gl: Voltar

en: Label
gl: Etiqueta

en: View
gl: Ver

en: Created
gl: Creado

en: Authored by
gl: Creado por

en: Template
gl: Modelo

en: Source
gl: Orixe

en: Configure block
gl: Configurar o bloque

en: Source type
gl: Tipo de fonte

en: Changed
gl: Cambiado

en: New
gl: Novo

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Bundle
gl: Paquete
