Template Entities (1.0.0-alpha9) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: Book
pt: Livro

en: Back
pt: Voltar

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Template
pt: Modelo

en: Source
pt: Fonte

en: Configure block
pt: Configurar bloco

en: Source type
pt: Tipo origem

en: Changed
pt: Alterado

en: New
pt: Novo

en: Plugin settings
pt: Configurações de plug-in

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Bundles
pt: Empacotar

en: Bundle
pt: Pacote

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
