Template Suggester (2.0.0) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: The maximum length of the field in characters.
pt: O comprimento máximo do campo em caracteres.

en: Text value
pt: Valor de texto

en: %name: may not be longer than @max characters.
pt: %name: não deve ter mais de @max caracteres.
