Template Suggester (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Maximum length
it: Lunghezza massima

en: The maximum length of the field in characters.
it: Numero massimo di caratteri del campo.

en: Text value
it: Valore testuale

en: %name: may not be longer than @max characters.
it: %name: non può essere più lungo di @max caratteri.
