Template Whisperer (8.x-3.0) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Name
fr: Nom

en: never
fr: jamais

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Node
fr: Nœud

en: Count
fr: Décompte

en: General
fr: Général

en: Display name
fr: Nom de l'affichage

en: Entity
fr: Entité

en: Used in
fr: Utilisé dans

en: About
fr: À propos

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Not restricted
fr: Non restreint

en: Reference type
fr: Type de référence

en: 1 place | @count places
fr[0]: @count emplacement
fr[1]: @count emplacements

en: Registering module
fr: Enregistrement du module

en: Intended worflow
fr: Processus prévu
