Templating (8.x-1.7) - en to ast translation catalogue (10 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Operations
ast: Operaciones

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Edit
ast: Editar

en: Search
ast: Guetar

en: Settings
ast: Preferencies

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Help
ast: Aida

en: Other
ast: Otru
