Templating (8.x-2.0) - en to sr translation catalogue (5 entries)

en: Maximum length
sr: Максимална дужина

en: Size of textfield
sr: Величина текстуалног поља

en: Placeholder
sr: Резервисано место

en: Completed @current of @total.
sr: Завршено @current од @total.

en: %name: may not be longer than @max characters.
sr: %name: не дуже од @max знакова.
