Templating (8.x-3.0) - en to ur translation catalogue (7 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Search
ur: تلاش

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: ID
ur: شناخت
