Templating (8.x-3.4) - en to ne translation catalogue (12 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Remove
ne: हटाउनुहोस्

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Help
ne: सहयोग

en: ID
ne: परिचय

en: Themes
ne: आवरणहरू

en: About
ne: बारेमा

en: Management
ne: व्यवस्थापन
