Templating (8.x-4.0) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Remove
fr: Retirer

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Save
fr: Enregistrer

en: Theme
fr: Thème

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Template
fr: Gabarit

en: Template name
fr: Nom du gabarit

en: Themes
fr: Thèmes

en: Content Type
fr: Type de contenu

en: Run
fr: Exécuter

en: Back to list
fr: Retour à la liste

en: About
fr: À propos

en: Page path
fr: Chemin de la page

en: Region name
fr: Nom de la région

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: Export All
fr: Tout exporter

en: Save Template
fr: Enregistrer le gabarit

en: Management
fr: Gestion

en: Bundle name
fr: Nom du paquet

en: An error occurred during processing.
fr: Une erreur s'est produite pendant le traitement.
