Templating (8.x-4.0) - en to ps translation catalogue (8 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Remove
ps: لركول

en: Edit
ps: سمون

en: Search
ps: لټون

en: Theme
ps: ویینه

en: ID
ps: پېژند

en: Themes
ps: ویینې

en: About
ps: په اړه
