Templating (8.x-4.5) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: On
de: An

en: Save
de: Speichern

en: Off
de: Aus

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Field name
de: Feldname

en: Template
de: Vorlage

en: Javascript
de: JavaScript

en: Content Type
de: Inhaltstyp

en: About
de: Über

en: Page path
de: Pfad zur Seite

en: Region name
de: Name der Region

en: Bundle
de: Subtyp

en: View name
de: Ansichtsname

en: Edit Template
de: E-Mail-Vorlage

en: Management
de: Verwaltung

en: Html
de: HTML

en: Css
de: CSS
