Templating (8.x-4.8) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: On
pt: Ligado

en: Save
pt: Guardar

en: Theme
pt: Tema

en: Off
pt: Desligado

en: Published
pt: Publicado

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Themes
pt: Temas

en: Content Type
pt: Tipo de Conteúdo

en: About
pt: Sobre

en: Page path
pt: Caminho da página

en: Region name
pt: Nome da região

en: Bundle
pt: Pacote

en: View name
pt: Nome da view

en: Management
pt: Gestão
