Taxonomy Term Glossary (4.4.0-rc4) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: title
pt: título

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Fields
pt: Campos

en: Close
pt: Fechar

en: Glossary
pt: Glossário

en: Loading...
pt: Carregando...

en: About
pt: Sobre

en: Search type
pt: Tipo de pesquisa

en: Description attribute
pt: Descrição de atributo

en: A description for the menu entry
pt: Uma descrição para a entrada de menu

en: Enable term glossary
pt: Ativar glossário de termos

en: Term glossary enabled.
pt: Glossário de termos ativado.

en: Term Glossary Configuration
pt: Configuração do glossário de termos
