Term Merge Manager (2.0.0) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Vocabulary ID
pt: ID do vocabulário

en: Term
pt: Termo

en: Term ID
pt: ID do termo

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Changed
pt: Alterado

en: The term name.
pt: O nome do termo.

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Term Name
pt: Nome do Termo

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
