Term Merge Manager (2.0.1) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Name
hu: Név

en: View
hu: Megtekintés

en: Created
hu: Létrehozva

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary ID
hu: Szótárazonosító

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Authored by
hu: Szerző

en: Changed
hu: Módosítva

en: The term name.
hu: A kifejezés neve.

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.
