Termcase (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Save
pt: Guardar

en: Vocabulary name
pt: Nome do vocabulário

en: List terms
pt: Listar termos

en: Edit vocabulary
pt: Editar vocabulário

en: Add terms
pt: Adicionar termos

en: Finished with an error.
pt: Terminou com um erro.

en: No conversion
pt: Sem conversão

en: Convert the first character to uppercase
pt: Converter o primeiro caracter para maiúsculas

en: Convert all characters to lowercase
pt: Converter todos os caracteres para minúsculas

en: Convert ALL CHARACTERS TO UPPERCASE
pt: Converte TODOS OS CARACTERES PARA MAIÚSCULAS

en: First character uppercase
pt: Primeiro caracter maiúsculas

en: All characters lowercase
pt: Todos os caracteres em minúsculas

en: All characters uppercase
pt: Todos os caracteres em maiúsculas

en: No vocabularies available. <a href=":link">Add vocabulary</a>.
pt: Não existem vocabulários disponíveis. <a href=":link"> Adicione o vocabulário </a>.
