Tether Stats (2.0.1) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Overview
de: Übersicht

en: none
de: keine

en: Settings
de: Einstellungen

en: Statistics
de: Statistiken

en: User
de: Benutzer

en: Created
de: Erstellt

en: Include
de: Einschließen

en: Exclude
de: Ausschließen

en: Database
de: Datenbank

en: Url
de: URL

en: Id
de: ID

en: Day
de: Tag

en: Use inclusion or exclusion mode
de: Einschließen- oder Ausschließen-Modus verwenden

en: Browser
de: Internet-Browser

en: Query
de: Abfrage

en: Hour
de: Stunde

en: Entity
de: Entität

en: Changed
de: Geändert

en: Hits
de: Zugriffe

en: Derivatives
de: Ableitungen

en: Advanced configuration
de: Erweiterte Konfiguration

en: Element Name
de: Elementname

en: Last Activity
de: Letzte Aktivität

en: Bundle
de: Subtyp

en: Mean
de: Mittelwert

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: %name must be a positive integer.
de: %name muss eine positive Ganzzahl sein.

en: Entity Id
de: Entitäts-ID

en: Query String
de: Aufruf String

en: Route name
de: Route-Name
