Tether Stats (8.x-1.04) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Overview
uk: Огляд

en: none
uk: немає

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: URL
uk: URL-адреса

en: Statistics
uk: Статистика

en: Include
uk: Долучити

en: Exclude
uk: Вилучити

en: Database
uk: База даних

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: Day
uk: День

en: Use inclusion or exclusion mode
uk: Використовувати режим долучень або вилучень

en: Rules
uk: Правила

en: Query
uk: Запит

en: Hour
uk: Година

en: Entity
uk: Сутність

en: Hits
uk: Перегляди

en: Derivatives
uk: Похідні

en: Advanced configuration
uk: Додаткове налаштування

en: Element
uk: Елемент

en: Bundle
uk: Пакет

en: Mean
uk: Середнє

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: %name must be a positive integer.
uk: %name повинен бути додатнім цілим числом.

en: Derivative
uk: Похідний

en: Query String
uk: Рядок запиту

en: Route name
uk: Назва маршруту
