Text Field Attributes (2.0.0) - en to bn translation catalogue (5 entries)

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক

en: About
bn: সম্পর্কে
