Text Field Attributes (2.0.0) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Required
fr: Requis

en: Field
fr: Champ

en: Text
fr: Texte

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Attributes
fr: Attributs

en: Class
fr: Classe

en: Optional
fr: Facultatif

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: About
fr: À propos

en: CSS class name(s)
fr: Nom(s) de la (des) classe(s) CSS

en: Enabled attributes
fr: Attributs activés

en: Select the attributes to allow the user to edit.
fr: Sélectionner les attributs que l'utilisateur peut modifier.

en: With attributes: @attributes
fr: Avec les attributs : @attributes
