Text Field Attributes (2.0.0) - en to hy translation catalogue (7 entries)

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Required
hy: Պարտադիր

en: Field
hy: Դաշտ

en: Text
hy: Տեքստ

en: Options
hy: Ընտրանքներ

en: Default value
hy: Լռելյայն արժեք
