Text Field Attributes (2.0.0) - en to kn translation catalogue (9 entries)

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: About
kn: ಕುರಿತು
