Text Field Attributes (2.0.0) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Required
pt: Obrigatório

en: Field
pt: Campo

en: Text
pt: Texto

en: Options
pt: Opções

en: Attributes
pt: Atributos

en: Optional
pt: Opcional

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: About
pt: Sobre

en: CSS class name(s)
pt: Nome(s) da(s) classe(s) CSS
