Text Field Attributes (8.x-1.0-alpha1) - en to bg translation catalogue (8 entries)

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Required
bg: Задължително

en: Field
bg: Поле

en: Text
bg: Текст

en: Options
bg: Параметри

en: Id
bg: Номер

en: Optional
bg: По желание
