Text Field Attributes (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Required
fa: اجباری

en: Field
fa: فیلد

en: Text
fa: متن

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Id
fa: شناسه

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Class
fa: کلاس

en: Optional
fa: اختیاری

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: About
fa: درباره
