Text Field Attributes (8.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (11 entries)

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Required
gl: Obrigatorio

en: Field
gl: Campo

en: Text
gl: Texto

en: Options
gl: Opcións

en: Attributes
gl: Atributos

en: Class
gl: Clase

en: Optional
gl: Opcional

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: About
gl: Información
