Text Field Attributes (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Text
hi: लेख

en: Options
hi: विकल्प

en: Attributes
hi: गुण

en: Optional
hi: वैकल्पिक

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: About
hi: के बारे में
